کاهش حجم سایت

طولانی بودن زمان بارگذاری سایت برای بسیاری از کاربران به معنای واقعی یک آسیب جدی است. این افراد همواره به دنبال روش‌هایی جهت کاهش حجم سایت   وردپرسی خود هستند.

بنابراین مدیریت حجم میزبان سایت وردپرس از مهم‌ترین دغدغه‌ها در این زمینه به حساب می‌آید.

کاهش حجم سایت

کاهش حجم سایت

تاثیر مدیریت حجم میزبانی روی عملکرد سایت

با مدیریت اصولی اطلاعات و پاکسازی بسیاری از فایل ‌های غیرضروری ، نه تنها درگیر خرج های اضافه نمی ‌شوید، بلکه می‌توانید استقبال مناسبی را از بازدیدکنندگان را در سایت خود دریافت کنید.

این موضوع اگرچه به سختی از جانب وب مسترها و کابران پذیرفته می‌شود اما کاهش حجم و اندازه فایل‌ها، به زودی نتایج غیرقابل تصوری را به ثمر خواهد آورد.

چگونگی کاهش حجم سایت وردپرس

کاهش اندازه تصاویر : تصویر یکی از مهم‌ترین ابزارهایی است که باعث جذب بازدیدکنندگان و ارتباط بر قرار کردن با مخاطبین مورداستفاده قرار می‌گیرد. با این وجود اگر حجم و اندازه این تصاویر بیش از حد اندازه باشد، تاثیر بدی خواهد داشت.

حجم تصاویر از چند کیلوبایت تا چند مگابایت تغییر می کند و با توجه به وضوح تصویر ، اندازه و کیفیت آن این حجم ثابت نمی ماند. در نتیجه هرچه کیفیت تصویر و حجم آن بیشتر باشد. مدت‌ زمان طولانی ‌تری را جهت بارگذاری نیاز است که این به نفع سایت شما نخواهد بود.

تنظیم دستی : این روش یکی از ساده‌ ترین روش های تغییر حجم تصاویر خواهد بود. جهت تغییر سایز و حجم تصاویر استفاده از ویرایشگر های ساده ای همچون نرم‌افزار Paint و Photoshop نیز امکان پذیر است.

تنها کافی است که در این ویرایشگرها ابعاد تصاویر را کم کنید، در این صورت حجم نهایی نیز کاهش خواهد یافت. اگرچه این کار بسیار آسان و راحت است اما با در نظر گرفتن تعداد بالای تصاویر، بسیار زمان بر خواهد بود.

بهینه سازی آنلاین

ویژگی های  آنلاین بسیاری وجود دارند که امکان تغییر حجم و سایز تصاویر را برای کاربران مهیا ساخته است. شما با بهره ‌مندی از این نرم ‌افزارهای حرفه ای می ‌توانید تعداد زیادی از تصاویر را با یک فرمت خاص تغییر حجم دهید.

به‌کارگیری افزونه

یکی از رایج‌ترین شیوه ‌های تغییر حجم تصاویر بهره ‌مندی از افزونه کاهش حجم سایت وردپرسی است. با اینکه استفاده از افزونه های مختلف وردپرس بخشی از حجم میزبانی سایت را اشغال می ‌کند، اما برخی از پلاگین ‌ها بسیار کاربردی هستند.

کاهش حجم ویدیو

تاثیراتی که تماشای یک ویدیو در جذب بازدیدکنندگان دارد، بسیار بیشتر از هر متن یا تصویری خواهد بود. بر این اساس بسیاری از مدیران سایت از این فایل ‌ها جهت جذب مخاطبین خود استفاده می ‌کنند.

با وجود این میزان از تاثیرگذاری، این فایل‌ها پرحجم هستند و به‌کارگیری آنها سرعت بارگذاری سایت را در حد قابل ملاحظه ‌ای کاهش می ‌دهد. که در طولانی ‌مدت خسارت جبران ناپذیری به سایت وارد می ‌کند. در نتیجه اگر فکر می ‌کنید چاره ‌ای جز استفاده از این فایل ‌ها ندارید، باید از روش‌ های مختلفی جهت کاهش حجم سایت وردپرس استفاده کنید.

کوتاه کردن ویدیو

یکی از بهترین شیوه ‌ها جهت کاهش حجم سایت وردپرس، کوتاه کردن ویدیو است. این اقدام به شما کمک می ‌کند که مدیریت حجم هاست خود را به راحتی در انجام دهید. یکی دیگر از مزایای کوتاه کردن ویدیو ، جذب مخاطبین بیشتر خواهد بود.

کاهش رزولوشن

کیفیت ویدئو بر اساس میزان رزولوشن آن تعیین می‌شود. ویدئو هایی با کیفیت کمتر دارای رزولوشن ‌های پایین ‌تری هستند. بنابراین اگر قصد کاهش حجم سایت وردپرس خود را دارید، بهتر است از کیفیت عالی ویدئو های خود صرف نظر کنید.

مدیریت بیتریت صوت

ویدئو از دو بخش صوت و تصویر تشکیل‌ شده است. همانطور که می دانید تصویر دارای کیفیت‌ های مختلفی است. میزان بیتریت صوت نیز تعیین‌کننده اندازه کیفیت آن خواهد بود. بنابراین با بهره‌ مندی از نرم‌افزار های تخصصی می‌ توانید بیتریت صوت ویدئو را کنترل کنید. و به این ترتیب تاثیر چشمگیری در کاهش حجم سایت وردپرس ایجاد کنید.

ذخیره ساز ابری پشتیبان راه‌کار ابری شدن وردپرس

با استفاده از ذخیره ساز ابری پشتیبان، شما یک هاست دانلود ابری خواهید داشت. کافیست در پشتیبان ثبت نام کنید و یک پارتیشن حرفه ای ایجاد کنید. و از طریق پنل وب از روی سیستم یا به صورت ریموت، واسط خط فرمان یا api پشتیبان فایل‌های خود را آپلود کنید.

البته با استفاده از افزونه وردپرس پشتیبان به صورت مستقیم از خود وردپرس فایل‌های بخش رسانه و فروشگاه فایل ووکامرسی خود را در فضای ابری آپلود کنید. با استفاده از این ابزار مطمئن خواهید بود که دردسر یک سرویس میزبانی دیگر را نخواهید داشت.

شیده رمضانخانی ( مطالب : 18 نوشته )