ویرایش پنل کاربری سایت وردپرس

شاید منو های پنل مدیریت وردپرس برای برخی ها شلوغ و نامنظم به نظر برسد. خصوصا برای شخصی مبتدی که تازه میخواهد با وردپرس کار کند. اگر به دنبال ویرایش پنل کاربری سایت وردپرس هستید، افزونه Admin Menu Editor به شما کمک می کند.

از طریق این افزونه می توانید چیدمان و جایگاه هر منو و حتی زیر منو را بر اساس کاربرد و سلیقه خود جا به جا کنید. و ویرایش پنل کاربری سایت وردپرس را تغییر دهید.

حتی جدا از جابجایی و تغییر مکان منو ها، افزونه Admin Menu Editor این امکان را برای شما فراهم میکند که عناوین منو ها یا حتی آیکون ها را تغییر دهید. ترتیب منو ها را جا به جا کنید، منو های اختصاصی خود را با لینک مخصوص به داشبورد وردپرس اضافه کنید و … .

حتی در نسخه پولی این افزونه نیز همین ویژگی ها را با امکانات بیشتر می توانید داشته باشید.

ویرایش پنل کاربری سایت وردپرس

ویرایش پنل کاربری سایت وردپرس

تغییر آدرس پنل مدیریت وردپرس

اصلی ترین مسیر یا آدرس در وردپرس، مسیر پیشخوان یا پنل مدیریت وردپرس است. چراکه تمام کارها، ویرایش ها و قابلیت های جدیدی که می خواهیم به سایت وردپرسی خود اضافه و نشان دهیم، در پیشخوان وردپرس انجام می شود.

پس ویرایش پنل کاربری سایت وردپرس یکی از مهم ترین بخش ها شمرده می شود. و به همین علت همیشه هکر ها به دنبال یافتن رمز ورود و نام کاربری پیشخوان سایت شما هستند. تا بتوانند اطلاعات شما را ربوده و دست کاری کنند.

تغییر نام کاربری admin در وردپرس

همانطور که می ‌دانید در هنگام نصب وردپرس، نام کاربری در سیستم مدیریت بصورت پیش ‌فرض، ادمین قرار داده شده است. و کاربران به راحتی قادر هستند نام کاربری ادمین را در وردپرس به نام مورد نظر خود تغییر دهند.

چنانچه بعد از به پایان رسیدن مراحل نصب در وردپرس، شما نام کاربری ادمین را تغییر نداده باشید، دیگر قادر به تغییر نام کاربری ادمین در وردپرس نخواهید بود. و با رفتن به تنظیمات وردپرس تنها می‌ توانید نام نمایشی این شناسه را تغییر دهید.

زمانی‌ که نام کاربری در وردپرس ادمین در نظر گرفته شده باشد، سایت وردپرسی شما نیز آسیب پذیرتر خواهد بود. زیرا زمانی ‌که نفوذگر در صفحه‌ی ورود وردپرس شناسه را ادمین وارد کند، به راحتی مشخص خواهد شد که شناسه سایت مورد نظر ادمین است.

چرا که در صورت صحیح بودن نام کاربری (ادمین) تنها پیام “رمز وارد شده برای نام کاربری ادمین نادرست است” به نمایش در خواهد آمد. که حاکی از صحیح بودن شناسه ادمین است. و نفوذگر با استفاده از روش ‌های مختلف اقدام به دستیابی به رمز شما می‌کند.

شیده رمضانخانی ( مطالب : 18 نوشته )