ویرایش هدر سایت

شاید شما هم کلمه هدر یا ویرایش هدر سایت را زیاد شنیده باشید ولی دقیقا نمی دانید که هدر چیست و چه کاری انجام می دهد.

به عنوان مثال شما دارای یک وب سایت هستید و قصد دارید بعضی از قسمت های سایت خود را تغییر دهید، برای این کار شما به یک شرکت طراحی سایت مراجعه می کنید و متخصصین طراحی وب سایت، ویرایش هدر سایت را به شما پیشنهاد می دهند.

اما شما نمی دانید که ویرایش هدر سایت به چه معنی است؟! ما در این مقاله قصد داریم درباره هدر و ویرایش هدر سایت مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم.

هدر سایت

در این قسمت ابتدا به تعریف هدر سایت می پردازیم که هدر چیست و در کجا قرار می گیرد؟

هدر سایت یا همان سربرگ سایت در بالای تمام صفحه های وب سایت به صورت یک کادر قرار دارد که در آن اِلمان های متفاوتی قرار می گیرد؛ از جمله: لوگو سایت، شبکه های اجتماعی و از همه مهم تر منو سایت و لینک های دسترسی سایت که در آن کاربر به راحتی بتواند به قسمت های مختلف سایت وارد شود.

هدر سایت را می توان یکی از مهم ترین قسمت های سایت تلقی کرد که از طریق منو می توان امکانات زیادی را به کاربر ارائه دهد و همین طور می توان ویرایش هدر سایت را به راحتی انجام داد چون یکی از قسمت های جذاب برای طراحان سایت است. در برخی از وب سایت ها طراحی هدر سایت متفاوت است ممکن است رنگ هدر صفحه اول سایت با رنگ صفحه مقالات متفاوت باشد همه این ها بستگی به سلیقه مشتری دارد. مشتری تعیین می کند ظاهر سایتش به چه صورت باشد.

 

site-header-edit

ویرایش هدر سایت

 

تغییر هدر سایت

تغییر هدر سایت در واقع همان ویرایش هدر سایت است. منظور از تغییر هدر سایت چیست؟

همان طور که در بالا گفتیم ممکن است شما قصد داشته باشید بعضی از قسمت های سایت خود را تغییر دهید، مسلماً اگر شما در زمینه طراحی سایت تخصص نداشته باشید نمی توانید این کار را انجام دهید به همین دلیل باید به یک شرکت طراحی وب سایت که کار های ویرایشی سایت را انجام می دهند مراجعه نمایید. برخی از ویرایش های سایت می تواند از قبیل زیر باشد:

  • تغییر رنگ
  • تغییر مکان جای گیری لوگو
  • حذف یا اضافه کردن شبکه های اجتماعی
  • حذف یا اضافه کردن اِلمان ها به منو
  • طراحی اختصاصی منو و یا هدر سایت

شرکت ادیت سایت آمادگی خود را برای خدمت رسانی در تمام زمینه های طراحی وب سایت و همچنین ویرایش وب سایت با بالاترین کیفیت و همچنین مناسب ترین قیمت اعلام می نماید.

ویرایش هدر سایت در وردپرس

اگر کمی با وردپرس آشنایی داشته باشید می دانید که برای ویرایش هدر سایت در وردپرس فقط کافی است تغییرات لازم را در فایل header.php اعمال نمایید. سپس می توانید همین فایل هدر (header.php) را در قسمتی که قصد دارید هدر نمایش داده شود از کد های پیاده شده در فایل مورد نظر استفاده کنید.

نکته ای که در رابطه با هدر بسیار مهم است بدانید، این است که هدر سایت بر روی سئو سایت بسیار تاثیر گذار است؛ زیرا هدر یا سربرگ سایت تمام صفحات تکرار می شود و بر روی سرعت سایت و بهینه سازی سایت شما مستقیماً تاثیر می گذارد.

شکیبا احمدیان ( مطالب : 3 نوشته )