ویرایش صفحه وب سایت

ویژوال کامپوزر پلاگینی است که سر و صدای زیادی در دنیای ویرایش صفحه وب سایت وردپرس به راه انداخته است. و تمام این ها بدان دلیل است که این پلاگین قابلیت های فوق العاده ای دارد.

این ویژگی های فوق العاده پلاگین نام برده موجب می شود که هرکسی که حتی آشنایی مختصری با وردپرس دارد، بتواند با استفاده از آن وب سایتی را ایجاد نماید.

ویژگی اصلی ویژوال کامپوزر

ویژوال کامپوزر برای کاربران امکان ایجاد صفحات بسیار منحصر به فردی را با استفاده از بلوک های سازنده محتوا، فراهم می کند.

برخی از پلاگین هایی که مانند ویژوال کامپوزر پیج بیلدر هستند. از بلوک های سازنده با نام ماژول ها و برخی با نام ویجت ها یاد می کنند. اما ویژوال کامپوزر آنها را المان های محتوا می نامد.

المان های محتوا بلوک هایی سازنده محتوا هستند. که می توان آنها را به صورت درگ اند دراپ در هر قسمتی از صفحه مورد نظر قرار داد.

چگونه صفحات وب سایت خود را با استفاده از ویژوال کامپوزر طراحی نماییم؟

زمانی که نصب و فعال سازی پلاگین ویژوال کامپوزر به پایان رسید، دو کلید جدید بر روی Post Editor شما ظاهر می شود. یکی از این کلید ها برای شما این امکان را فراهم می کند که ویرایش صفحه وب سایت خود را در Backend انجام دهید.

و دیگری امکان ویرایش صفحات در Frontend را برای شما فراهم می آورد. برای آنکه شما از امکان ویرایش صفحه در Backend استفاده کنید، باید کلید Backend Editor را کلیک کنید. و برای آنکه از امکان ویرایش در Frontend استفاده کنید، باید کلید Frontend Editor را کلیک کنید.

شیده رمضانخانی ( مطالب : 18 نوشته )