ویرایش تنظیمات سایت وردپرس

هر برنامه و هر نرم‌افزاری از بخش‌های مهمی تشکیل شده‌است که یکی از این بخش‌ها، بخش ویرایش تنظیمات سایت وردپرس می‌باشد.

بخش ویرایش تنظیمات وردپرس شامل بخش‌های متعددی از قبیل عمومی، نوشتن، خواندن و…. می‌باشد. کاربران وردپرس می‌توانند با خواندن این مقاله به حدی از دانش در مورد تنظیمات وردپرس برسند تا بتوانند در صورت بروز مشکل و یا حتی در صورت نیاز بدون هیچ هراسی تنظیمات دلخواه خود را ترتیب اثر دهید.

ویرایش تنظیمات سایت وردپرس

ویرایش تنظیمات سایت وردپرس

آموزش مدیریت تنظیمات وردپرس

بعد از اینکه وارد پیشخوان وردپرس شدید ابتدا روی منوی تنظیمات کلیک کنید تا به صفحه اصلی ویرایش تنظیمات سایت وردپرس دسترسی پیدا کنید.

و برای سایر تنظیمات هم از زیرمنوهای موجود در منو تنظیمات که شامل مواردی مثل نوشتن، خواندن، گفت و گوها، رسانه و پیوندهای یکتا هستند اقدام کنید. تا در هر بخش بتونید تنظیمات مرتبط با اون رو مدیریت و کنترل کنید.

تنظیمات همگانی

اولین بخشی که برای مدیریت تنظیمات در وردپرس با اون مواجه خواهید شد در زیر منویی با عنوان همگانی قرار خواهد داشت، بنابراین روی این منو کلیک کنید تا با مراجعه به صفحه تنظیمات همگانی مشابه تصویر زیر اقدام به مدیریت تنظیمات وردپرس کنید.

این بخش از تنظیمات شامل اطلاعات پایه‌ای سایت هستش که میتونید اونها را تغییر داده و مدیریت کنید.

این اطلاعات شامل مواردی مثل عنوان و توضیحات سایت، آدرس های سایت، ایمیل مدیر سایت، مدیریت امکان ثبت نام و عضویت در سایت، تعیین تاریخ و ساعت در سایت بر اساس منطقه زمانی و زبان سایت است که میتوانید هر کدوم از آنها را مدیریت کنید.

عنوان سایت

این بخش برای نام و عنوان سایت شماست که با تغییر آن می توانید تا عنوان سایت خود را به هر نامی که مد نظر شما هست تغییر بدید، در عنوان سایت دقت کنید که از نام طولانی که بیشتر از شصت و پنج کاراکتر باشد استفاده نکنید. و نام سایت شما تا حد امکان خلاصه و کوتاه باشد.

معرفی کوتاه

در این فیلد می توانید توضیحات سایت را وارد کنید. و یا اینکه شعار کسب و کار خود را برای سایت خود وارد کنید. که به عنوان یک معرفی کوتاه از سایت و محوریت کار شما باشد.

نشانی وردپرس (URL)

در این فیلد شما می توانید آدرس سایت را تغییر بدهید. و همانطور که می دانید در مقالات پیشین اشاره ‌ای به این بخش داشتم. پس اگر شما قصد داشتید تا آدرس دامنه وردپرس را تغییر دهید،می توانید از این بخش استفاده کنید.

نشانی سایت (URL)

این فیلد هم مشابه گزینه قبلی عمل میکند و با استفاده از آن می توانید آدرس سایت خود را کنترل و مدیریت کنید.

عضویت

با فعال کردن این گزینه امکان عضویت و ثبت نام کاربران در سایت فراهم میشود. در واقع اگر کاربران خود را به صفحه ثبت نام وردپرس هدایت کنید، آنها می توانند تا با نقش کاربری که تعیین می کنید به عنوان عضوی از سایت فعالیت کنند.

نقش پیش ‌فرض کاربر تازه

این بخش وابسته به گزینه قبلی یعنی عضویت است. و اگر عضویت در وردپرس را فعال کردید باید از این قسمت نقش کاربری که قصد دارید برای کاربرانی که در سایت ثبت نام میکنند را تعیین کنید.

زبان سایت

وردپرس تا به امروز به چندین زبان مختلف ترجمه شده است. و در دسترس قرار گرفته که می توانید بر اساس زبان دلخواه خود، آن را نصب کنید. و یا بعد از نصب می توانید تا از این قسمت زبان دلخواه دیگری را انتخاب کنید. تا با این زبان پیشخوان وردپرس در دسترس شما قرار بگیرد و از اون استفاده کنید.

شیده رمضانخانی ( مطالب : 18 نوشته )