ویرایش ترجمه سایت وردپرس

حتما برایتان پیش آمده که بخواهید با ویرایش ترجمه سایت وردپرس برخی کلمات را در قالب یا افزونه های وردپرس تغییر شکل دهید. به عنوان مثال کلمه حراج را در محصولات ووکامرس به کلمه دلخواه خود تغییر دهید.

برای اینکار دو روش اصولی وجود دارد. که عبارت است از: روش اول استفاده از کد در فایل فانکشن قالب وردپرس است. و روش دوم  نصب و فعال سازی افزونه تغییر کلمات وردپرس “Replace Default Words” می باشد. که در این مقاله به آموزش هر دو روش می پردازیم.

افزونه ویرایش ترجمه وردپرس با تغییر کلمات دلخواه

برای تغییر کلمات ویرایش ترجمه سایت وردپرس چند افزونه کاربردی وجود دارد. که عبارتند از: افزونه تغییر کلمات پیش فرض وردپرس Replace Word، افزونه تغییر و لینک دار کردن کلمات ترجمه وردپرس Terms descriptions، افزونه فارسی واژه نگار Replace Default Words و …

در این بخش به معرفی و آموزش استفاده از افزونه فارسی واژه نگار Replace Default Words می پردازیم.

برخی از ویژگی های این افزونه عبارتند از: قابلیت تغییر کلمه دلخواه به کلمه مورد نظر، امکان برون بری و درون ریزی لیست کلمات با فرمت xml، قابلیت پاک کردن و حذف کلمات تغییر داده شده از لیست، قابلیت تغییر کلمه دلخواه در افزونه وردپرس مانند ووکامرس و EDD، کاملا فارسی و راست چین و کاربرد بسیار راحت و …

این افزونه به راحتی امکان تغییر کلمات پیش فرض ترجمه قالب یا پیشخوان وردپرس به متن دلخواه را دارد. پس از نصب و فعال سازی افزونه، با مراجعه به بخش ابزارها و انتخاب گزینه واژه نگار، می توانیم کلمات مورد نظر را برای تغییر وارد کنیم.

وردپرس دارای به روز رسانی های منظمی می باشد. به همین خاطر اگر این کار را از طریق هسته وردپرس انجام دهید، ممکن است بعد از هر به روز رسانی مجبور باشید دوباره این کار را انجام دهید. ولی این افزونه کار را ساده کرده است. و با هر بروز رسانی نیازی به اعمال تغییرات ندارید.

کد تغییر کلمات و ویرایش ترجمه در قالب وردپرس

روش بعدی برای ویرایش ترجمه وردپرس استفاده از کد می باشد. اگر در حال کد نویسی یا طراحی قالب وردپرس هستید، پیشنهاد می کنیم از کد به جای افزونه استفاده کنید.

تغییر نام کلمات پیشفرض وردپرس با افزونه Say what

این افزونه وردپرس بیش از ۱۰٫۰۰۰ نصب موفق و فعال در مخرن وردپرس را به همراه دارد. و دارای به روز رسانی های دقیق و منظمی است این افزونه به شما کمک می کند تا بدون از دست دادن اطلاعات هنگام به‌روزرسانی هسته و یا قالب و افزونه وردپرس همچنان نام دلخواه خود را برای هر بخش وارد کنید.

شیده رمضانخانی ( مطالب : 18 نوشته )