انجمن در وردپرس

همان طور که جهان بیشتر و بیشتر اجتماعی می‌شود، ارتباط کسب ‌و کار با مشتریان نیز تغییر کرده است. امروزه تنها داشتن یک وب‌سایت کافی نیست. بلکه باید جوامعی از مشتریان ایجاد کنید و با آن‌ها تعامل داشته باشید. در دهه ‌ی اخیر، شاهد افزایش روزافزون وب‌ سایت ‌های اجتماعی هستیم که برای ساخت انجمن در وردپرس طراحی‌شده اند.

ساخت انجمن در وردپرس انجمن‌ها بسیار مفید هستند، زیرا کاربران با علایق مشابه را دور هم جمع می‌کند و شما متوجه خواهید شد که نظر و سلیقه آن‌ها چیست. سپس همان چیزی را ارائه می‌کنید که آن‌ها انتظار دارند.

انجمن‌ ها یک ‌راه عالی برای  هدایت ترافیک به وب ‌سایت ها هستند. افراد بیشتری به انجمن سایت ها می‌ پیوندند، تعاملات بیشتری انجام می‌شود و بنابراین ترافیک وب ‌سایت شما بالاتر خواهد رفت.

انجمن در وردپرس

انجمن در وردپرس

تأثیر انجمن بر روی سئوی وب ‌سایت

مشارکت‌ های کاربران انجمن باعث می ‌شود وب ‌سایت شما در نتایج موتور جستجو در رتبه بالاتری قرار بگیرد. به این صورت که کاربران به خاطر فعالیت در انجمن زمان بیشتری را برای خواندن مطالب خود و برقراری ارتباط با دیگران صرف می‌کنند. همین امر رتبه شما را در نتایج جست ‌و جو افزایش خواهد داد.

حالا که اهمیت وجود انجمن در وردپرس را بررسی کردیم ، قصد معرفی 3 افزونه برتر جهت ساخت انجمن در وردپرس را داریم که به کمک آن قادر به ایجاد اجتماعی برای تعامل کاربران خواهید بود.

ویژگی شبکه‌های اجتماعی: این افزونه به کاربران اجازه می‌دهد برای خود پروفایل بسازند، چت ‌های گروهی ایجاد کنند و همچنین پیام‌ های خصوصی برای یکدیگر ارسال کنند و باهم در تعامل باشند.

ویژگی‌های پیشرفته: این افزونه فراتر از یک افزونه انجمن ساز است و به کاربران امکان اضافه کردن ویژگی ‌های اضافی را می ‌دهد که باعث پیچیده‌ تر شدن سایت شما می‌شوداین افزونه سایت شما را بسیار اجتماعی می‌کند.

سفارشی‌سازی آسان: بسیاری از ویژگی‌ها را می‌توان در حالت فعال یا غیرفعال قرار داد. BuddyPress به‌ طور کامل قابل تنظیم و بسیار سازگار است.

نصب آسان: علاوه بر ویژگی‌های فوق، نصب و راه‌اندازی افزونه کاملاً ساده است و نیاز به دانش فنی ندارد. این افزونه تاکنون توانسته 200000 نصب فعال را با امتیاز 4.3 از 5 به نام خود ثبت کند.

امکانات

ثبت‌نام ساده: کاربران می‌ توانند به‌ سادگی ثبت ‌نام کرده و تبدیل به اعضای سایت شوند. سازندگان این افزونه روی موضوع ساده و انعطاف ‌پذیر بودن انجمن تمرکز داشته‌ اند. به همین دلیل این افزونه بسیار انعطاف ‌پذیر است.

انجمن چند سطحی: به کمک این افزونه می ‌توانید انجمن چند سطحی ایجاد کنید که اجازه دسترسی منحصر به‌ فرد برای انواع مختلف کاربران را فراهم می‌کند. شما می‌توانید سطح عضو خود را مشخص کنید. این ویژگی باعث می‌شود سایت خود را به یک منبع درآمد تبدیل کنید.

اعمال محدودیت بر محتوا: افزونه دارای ویژگی محدودیت محتوا است که به شما اجازه می‌دهد تا با محدود کردن محتویات بخش‌ های محتوا، صفحات، دسته‌ها، تصاویر، منوها، محصولات و URL ها سایت را بررسی و نظارت کنید.

سفارشی‌سازی فرم ‌ها: 

بهترین ویژگی افزونه Users Ultra این است که به شما امکان می‌دهد تا طراحی موردنظر خود را به‌صورت کاملاً سفارشی پیاده‌سازی کنید.

امنیت: 

افزونه با reCaptcha همراه است تا از سایت شما در برابر اسپم و ربات‌ها محافظت کند.

سفارشی‌سازی:

 می‌توانید انجمن را کاملاً سفارشی کنید و اعضای بیشتری را جذب کنید.

انعطاف‌پذیری: 

این افزونه اجازه می‌دهد تا کاربران با استفاده از ایمیل یا حساب ‌های رسانه‌های اجتماعی ازجمله فیس‌بوک، گوگل پلاس، توییتر، و یا LinkedIn  اقدام به ثبت ‌نام و ایجاد حساب کاربری و اقدام به ورود و خروج نمایند.

قابلیت دنبال کردن: 

افزونه دارای ویژگی فالو است که به شما و اعضا اجازه می‌دهد سایر کاربران را دنبال کنید. این امر باعث می‌شود تا تعداد کاربران سایت افزایش یابد. از آنجاکه این ‌یک جامعه پیشرفته است، به کاربران اجازه می‌دهد تا به دیگر کاربران تقاضای دوستی ارسال کنند و همچنین عکس‌های مورد نظر خود را به‌صورت خصوصی یا عمومی به اشتراک بگذارند.

شیده رمضانخانی ( مطالب : 18 نوشته )