افزونه ویرایش سایت وردپرس

افزونه ویرایش سایت وردپرس و شخصی سازی قالب در وردپرس همواره یکی از مشکلاتی بوده که کاربرانی که تازه وارد این بحث شده اند، در حال دست و پنجه نرم کردن با آن هستند.

همانطور که میدانید در یک قالب وردپرس برای اینکه سایت شما با همان ظاهر زیبایی که دارد نمایش داده شود، چندین فایل مختلف در پوشه قالب وجود دارند. که با استفاده از زبان‌های php، css، js و… نوشته شده اند. و در نهایت قالب سایت وردپرسی شما را تشکیل می‌دهند.

افزونه ویرایش سایت وردپرس

افزونه ویرایش سایت وردپرس

آموزش ویرایش قالب وردپرس

مشکل عمده کاربران تازه کار در افزونه ویرایش سایت وردپرس این هست که مجبور هستند کل فایل‌های قالب را برای پیدا کردن بخش مورد نظر زیر و رو کنند. و بعد آن را ویرایش کنند.

جستجو کردن در بین تعداد زیادی از فایل ها که نویسنده ممکن است آن قطعه کد را در هر فایل و پوشه‌ای قرار داده باشد، دچار سردرگمی خواهند شد.

کاری که این افزونه ویرایش سایت وردپرس انجام میدهد این است که در هر صفحه از سایت که قرار داشته باشید، فایل‌های فراخوانی شده مربوط به صفحه را به شما نمایش می دهد. و می توانید فایلی که باید ویرایش کنید را سریع‌تر پیدا کنید.

معرفی فایل های مهم قالب وردپرس

فایل index.php : این فایل از قالب مربوط می شود به قسمت صفحه اصلی سایت،که البته بستگی به قالبی که شما انتخاب می کنید دارد. که اگر حرفه ای باشد داخل این فایل کدها به صورت منظم و اگر حرفه ای نباشد پیچیدگی کد در آن به چشم خواهد خورد.

فایل header.php : این فایل هم مربوط به هدر سایت یا همان سربرگ می باشد. و در تمامی قالب ها هم موجود است. که در تمامی صفحات سایت مانند مطالب،برچسب ها، دسته بندی و … قابل مشاهده است. و مواردی چون تغییر لوگو سایت وردپرس،عنوان سایت و … از این قسمت قابل انجام است.

فایل footer.php : اگر شنیده باشید می گویند پانوشت سایت همان فوتر قالب وردپرس، درست به این فایل گفته می شود. که یک قالب حرفه ای و میتوان گفت اکثر قالب ها دارای این فایل می باشند. و این قسمت هم همانند هدر در تمامی بخش و صفحات قابل نمایش است.

فایل single.php : این قسمت از قالب مربوط به ادامه مطلب سایت می باشد. برای مثال اگر دیده باشید در صفحه اول مطالب دارای دو الی چند خط می باشند. و باید به روی ادامه مطلب کلیک کنید تا ادامه مطالب دیده شود. و لازم است عرض کنم فایل single.php از روی فایل index.php گرفته شده است.

فایل search.php : این فایل و قسمت در قالب صفحه ی جستجو را مشخص و اضافه می کند. برای مثال اگر یک باکس جستجو در سایت قرار دهید و یا پیش فرض وجود دارد. به وسیله تنضیمات این فایل نتایج را مشخص و نشان خواهد داد. میتوانید در این بخش به صورت سفارشی تغییرات انجام دهید.

شیده رمضانخانی ( مطالب : 18 نوشته )