افزونه ادیتور کلاسیک سایت

افزونه ادیتور کلاسیک سایت یک افزونه رسمی است که توسط تیم وردپرس ساخته شده است. و ویرایشگر قبلی (“کلاسیک”) وردپرس و صفحه “ویرایش پست” را بازیابی می کند.

افزونه ادیتور کلاسیک سایت دارای دو قسمت است به نام قسمت های دیداری و متنی، که برای دیدن بولد(توپر) ،ایتالیک(کج)،رنگ بندی و… می توان از قسمت دیداری به صورت دکمه و امکانات استفاده کرد. و با استفاده از کد در بخش متنی می توان بر روی متن، دستوراتی را اعمال کرد.

همچنین بسیاری از کاربرانی که سالهاست از وردپرس استفاده می کنند با ویرایشگر کلاسیک راحت ترند. 

امکانات افزونه ادیتور کلاسیک سایت

  • مدیر سایت می تواند این گزینه را برای همه کاربران سایت خود فعال کند و در دسترس آنها قرار دهد.
  • مدیر سایت می تواند اجازه تغییر ادیتور را به تمامی کاربران خود بدهد.
  • اگر کاربر اجازه انتخاب را داشته باشد، میتواند ویرایشگر مورد نظر خود را برای هر پست انتخاب کند.
  • ویرایشگر کلاسیک با استفاده از فیلتر های مخصوص خود، به سایر افزونه اجازه کنترل تنظیمات را می دهد و انتخاب ویرایشگر را در هر برگه امکان پذیر می کند.

تغییر ویرایشگر گوتنبرگ به ویرایشگر کلاسیک

یکی از بارزترین تغییرات این بود که سردبیر با نام “گوتنبرگ” به جای ویرایشگر کلاسیک آمد و ویرایشگر قدیمی دیگر در سیستم قابل مشاهده نبود. اما نیازی به نگرانی نیست. اگرچه وردپرس این ویرایشگر را حذف کرده است، ما می توانیم پلاگین “Classic Editor” را از مخزن افزونه نصب کنیم.

دلایل استفاده کردن از افزونه ادیتور کلاسیک سایت (ویرایشگر گوتنبرگ)

  • تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهد.
  • انعطاف پذیرتر از ویرایشگر اصلی (WP TinyMCE).
  • بازار جدیدی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند.
  • کاربران سعی میکنند تا از آن مانند یک پلاگین صفحه ساز استفاده کنند و بتوانند آن را مانند پست در صفحه بکشانند و رها کنند. هدف ارائه انعطاف پذیری بیشتر و امکان استفاده کاربران وردپرس برای ایجاد طرح بندی منحصر به فرد برای محتوای خود با محتوای چندرسانه ای غنی است.

تفاوت بین وردپرس و گوتنبرگ چیست؟

WP’s Classic Editor یک ویرایشگر متن است و به نظر می رسد. بسیار شبیه Microsoft Word است و یک منطقه ویرایش دارد.

یکی از تفاوتهای عمده این دو ویرایشگر رابط کاربری است. ویرایشگر گوتنبرگ از سیستم کشیدن و رها کردن استفاده می کند. این بدان معنی است که شما می توانید در طی چند ثانیه یک بلوک را برداشته و در هر کجای صفحه رها کنید. علاوه بر این ، کارهای جالبی نیز وجود دارد که می توان با این ویژگی انجام داد.

به عنوان مثال ، می توانید بخشهای متنی را تجزیه کنید تا روشهای مختلف قرار دادن تصویر را آزمایش کنید. بعلاوه می توانید برای جذابتر نشان دادن پست ها یا صفحات ، تصاویر با عرض کامل ایجاد کنید.

شیده رمضانخانی ( مطالب : 18 نوشته )