ادیتور متن سایت وردپرس

این افزونه کاربردی وردپرس در مخزن بزرگ وردپرس با موفقیت ثبت شده است. و تا کنون بیش از 1 میلیون با نصب و فعال سازی شده است. و در واقع یکی از افزونه های مطرح و جزو افزونه کاربردی ادیتور متن سایت وردپرس نیز می باشد.

آموزش افزونه کاربردی وردپرس  Tiny MCE Advanced

ابتدا افزونه را دانلود و سپس این افزونه کاربردی وردپرس را در وردپرس سایت خود نصب و فعال سازی می کنیم.

بعد از نصب و فعال سازی در قسمت تنظیمات گزیننه ای تحت عنوان Tiny MCE Advanced اضافه می شود. که با کلیک بر روی آن وارد بخش تنظیمات
این افزونه می شویم.

ویرایشگر دیداری وردپرس

ویرایشگر دیداری وردپرس از یک ورژن تغییر یافته ی Tiny MCE که یک نرم افزار اپن سورس مانند وردپرس است استفاده می کند. ادیتور دیداری وردپرس، ویرایشگری انعطاف پذیر است. بدین معنی که می توانید به راحتی آپشن های جدید و دکمه های بیشتری را بدان اضافه کنید. که در ادامه به شما آموزش می دهیم.

در ادیتور متن سایت وردپرس به صورت پیش فرض دارای یک ردیف دکمه است، که Kitchen Sink آخرین دکمه در این ردیف است. با کلیک کردن روی این دکمه، می توانید دکمه های دیگری را به ویرایشگر وردپرس اضافه کنید.

ایجاد فاصله ی یک خطی و دو خطی

بسیاری از کاربران برای ایجاد پاراگراف در وردپرس، با مشکل مواجه می شوند. و نمی دانند چگونه line breaks ایجاد کنند. به طور معمول برای ایجاد یک پاراگراف باید دکمه ی اینتر را بزنید.

در ویرایشگر دیداری وردپرس، برای ایجاد یک پاراگراف، باید کلید اینتر (Enter) را بزنید. و برای ایجاد یک فاصله ی یک خطی باید کلید های ترکیبی Shift + Enter را بفشارید.

تغییر سایز قلم در ویرایشگر دیداری وردپرس

شاید بدانید که تایپو گرافی نقش مهمی را در محتوای وب سایت دارد. ممکن است بخواهید محتوای خود را با افزایش یا کاهش سایز فونت برجسته کنید و قسمت هایی از متن را از این طریق، در نظر مخاطب جلوه بیشتری دهید.

اضافه کردن ستون در ادیتور دیداری وردپرس

صفحه ی ویرایشگر پست در وردپرس دارای قابلیت ایجاد چند ستون در محتوای نوشته ها و برگه ها به صورت پیش فرض نیست. گرچه شما می توانید ویرایشگر دیداری را به ویرایشگر متن منتقل کنید و با نوشتن کدی برای ایجاد چند ستون این کار را انجام دهید، ولی این ساده ترین راه ممکن نیست.

خبر خوب این است که شما نیازی به استفاده از ادیتور متن برای اضافه کردن ستون به محتوای خود نیستید. در ادامه برای شما نحوه ی ایجاد محتوای چند ستونه را عنوان می کنیم.

برای این کار ابتدا باید افزونه ی  Advanced WP Columns را نصب و فعال سازی کنید، با فعال کردن این پلاگین، در ویرایشگر دیداری وردپرس، دکمه ای به شکل زیر اضافه خواهد شد که با فشردن آن دکمه می توانید محتوای خود را با افزودن ستون ها ی دلخواه سفارشی کنید.

برای هر کدام از ویژگی های فوق، گاهی باید افزونه ای را نصب و فعال سازی کنید. پیشنهاد ما به شما این است که با نصب و فعال سازی پلاگین Tiny MCE می توانید بسیاری از این ویژگی ها مانند اضافه کردن جدول و بسیاری از ویژگی های دیگر را به محتوای وردپرسی خود اضافه کنید.

شیده رمضانخانی ( مطالب : 18 نوشته )